Odbor územního plánování a stavebního řádu

Úplné znění Zásad územního rozvoje Libereckého kraje ve znění Aktualizace č. 1 (neplatné znění)

Úplné znění Zásad územního rozvoje Libereckého kraje (dále jen ZÚR LK) bylo vyhotoveno ze ZÚR LK, vydaných 2011, a Aktualizace č. 1 ZÚR LK, vydané dne 30. 3. 2021. Úplné znění ZÚR LK ve znění Aktualizace č. 1 nabylo účinnosti dne 27. 4. 2021 a pozbylo účinnosti s nabytím účinnosti Aktualizace č. 2 ZÚR LK dne 3. 1. 2024.

Rozsudkem Krajského soudu v Ústí nad Labem - pobočka v Liberci č. j. 64 A 1/2022-308 ze dne 14. 7. 2022, který nabyl právní moci dne 29. 7. 2022, bylo v textové části Aktualizace č. 1 ZÚR LK zrušeno nahrazení textu druhé věty v bodu a) kritérií a podmínek pro rozhodování o změnách v území v zásadě Z47 "Kvalifikovaně upřesňovat a aktualizovat současné i budoucí využívání a ochranu surovinových zdrojů se zřetelem na reálné potřeby suroviny v souladu s platnými právními předpisy a průběžně aktualizované Regionální surovinové politiky Libereckého kraje" novým textem "Kvalifikovaně upřesňovat a aktualizovat současné i budoucí využívání a ochranu surovinových zdrojů se zřetelem na reálné potřeby surovin s respektováním příslušných závěrů a opatření průběžně aktualizované Regionální surovinové politiky Libereckého kraje".

TEXTOVÁ ČÁST
- Text ZÚR LK  v PDF  - TEXT

GRAFICKÁ ČÁST
- Výkres uspořádání území kraje v PDF - VÝKRES
- Výkres ploch a koridorů, včetně územního systému ekologické stability v PDF - VÝKRES
- Výkres krajin, pro které se stanovují cílové kvality v PDF - VÝKRES
- Výkres veřejně prospěšných staveb, opatření a asanací v PDF - VÝKRES
- Výkres oblastí, ploch a koridorů, ve kterých je uloženo prověření změn jejich využití územní studií v PDF - VÝKRES
- Schéma kategorizace středisek a center cestovního ruchu, multifunkční turistické koridory k zásadám Z60 a Z60a v PDF - SCHÉMA
- Schéma vymezení městských a venkovských prostorů na území kraje k zásadě Z54 v PDF - SCHÉMA
- Schéma území s prioritním řešením ochrany proti povodním k zásadě Z29 v PDF - SCHÉMA
- Schéma rozdělení území dle vhodnosti pro umísťování vysokých větrných elektráren k zásadě Z31 v PDF - SCHÉMA

- Koordinační výkres (odůvodnění) v PDF - VÝKRES

Do úplného znění ZÚR LK ve znění Aktualizace č. 1 je možné nahlížet na Krajském úřadu Libereckého kraje, odboru územního plánování a stavebního řádu, oddělení územního plánování, 13. patro, místnost č. 1329, na adrese U Jezu 642/2a, Liberec.

Usnesení zastupitelstva, kterým byla vydána Aktualizace č. 1 ZÚR LK v PDF - USNESENI

DATA, GIS
Vektorová data z úplného znění ZÚR jsou k dispozici úřadům územního plánování v Tematické databázi ÚAP LK na extranetu kraje pod zaheslovaným přístupem.
Pro přímé použití v GIS je veřejně k dispozici WMS služba zgeoreferencovaných rastrů výkresů z úplného znění ZÚR pod odkazem
Pro podrobnější prohlížení výkresů ZÚR v internetovém prohlížeči byla veřejně k dispozici mapová aplikace.

CIZÍ JAZYKY
Úplné znění ZÚR LK v německém jazyce https://maparcgis.kraj-lbc.cz/App/oupsr/stavUP/JDM/ZURLKDE/info.pdf